play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Przypominamy o obowiązkowym przeglądzie kominów

today17 stycznia 2020

Background

Straż miejska i kominiarze przypominają, że zaniedbanie czyszczenia kominów grozi pożarem. Tak było w przypadku 70-letniego mieszkańca Dąbrówki Wielkiej, który nie był świadomy zapalenia sadzy w kominie.

W czwartkowy wieczór piekarska straż miejska patrolując Dąbrówkę zauważyła bardzo dużą ilość wydobywającego się dymu z komina jednego z budynków mieszkalnych. Krzysztof Piekarz, komendant straży informuje, że przystąpiono do kontroli paleniska, w trakcie której stwierdzono, że doszło do zapalenia sadzy w kominie. Niezwłocznie za pośrednictwem dyżurnego MCZK wezwano straż pożarną. Okazało się, że w budynku mieszka sam 70-letni mężczyzna. Nie był świadomy zapalenia sadzy w kominie. Strażnicy miejscy czekając na przybycie strażaków poprosili 70-latka o wyjście z domu i przewietrzyli mieszkanie.

– W ostatnim czasie na terenie naszego miasta wiele razy doszło do zapalenia sadzy w kominach. Wynika to z tego, że mieszkańcy nie dokonują obowiązkowych przeglądów kominów. Prawo mówi, że mamy ich dokonać raz w roku. Należy też dbać o systematyczne czyszczenie kominów – mówi Krzysztof Piekarz. – Sadza zapala się bardzo często. Dzieje się tak, bo kominy nie są czyszczone albo są czyszczone zbyt rzadko. Ludzie też często spalają w piecach odpady, co dodatkowo wpływa na osadzanie się sadzy i stwarza zagrożenie jej zapalenia się – dodaje.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content