play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Spotkanie w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego ws. koronawirusa

today3 marca 2020

Background

3 marca br. w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie dotyczące postępowania w sprawie koronawirusa. Na chwilę obecną Polska nadal jest wolna od zakażenia, jednak miejskie służby są gotowe na potencjalne zagrożenie.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Straży Miejskiej i Zarządzania Kryzysowego, Szpitala Miejskiego oraz Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Omówiono dotychczasowe przygotowania i wprowadzone procedury ewentualnego reagowania. O szczegółach informował między innymi prezes Piekarskiego Centrum Medycznego sp. z o.o. Zbigniew Żołnierczyk, który wspominał o przygotowaniu izolatek oraz wyspecjalizowanej karetki.

W przypadku podejrzenia zarażeniem korona wirusem należy dzwonić pod bezpośredni numer: 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to:

– bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

lub

– zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content