play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: STARTUJE VIII edycja Budżetu Obywatelskiego

today4 lutego 2021

Background

Mieszkańcy Piekar Śląskich znów zdecydują na co wydać część pieniędzy z budżetu miasta. Wcześniej jednak czas na składanie propozycji projektów. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego.

Zanim mieszkańcy Piekar Śląskich zagłosują w kolejnej – już ósmej – edycji budżetu obywatelskiego, najpierw Urząd Miasta oczekuje propozycji mieszkańców. Kwota z budżetu, którą będą mieli do rozdysponowania mieszkańcy Piekar to 2 miliony złotych.

– Na składanie projektu macie czas do 9 kwietnia. Budżet Obywatelski to przedsięwzięcie, w którym może wziąć udział każdy mieszkaniec Piekar Śląskich. Po wypełnieniu formularza należy go podpisać i złożyć – osobiście w urzędzie, listownie, lub drogą mailową. – tłumaczy Wojciech Maćkowski z piekarskiego magistratu.

Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zachęca prezydent miasta Sława Umińska – Duraj.

– Czekamy na zgłoszenia projektów na pomysły małych i dużych zmian. Możecie sami zgłosić projekt, poprzeć ten, który przygotowali znajomi,  sąsiedzi, czy przyjaciele lub po prostu ten, który uznacie za najlepszy. Wszystko jest w Waszych rękach. Zatem zachęcam do aktywnego udziału w tworzeniu Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Razem zmieniajmy nasze miasto – mówi prezydent Piekar Śląskich.

Od 4 lutego do 9 kwietnia trwa zbieranie projektów. Później nastąpi ich weryfikacja. Mieszkańcy zdecydują które projekty mają być zrealizowane. Głosowanie rozpocznie się z początkiem czerwca.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content