play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Uciekał na motocyklu przed policją. Prawie potrącił policjanta WIDEO

today13 sierpnia 2020

Background

Ulicami Piekar Śląskich, na motocyklu, uciekał przed policją. Mowa o 24-latku z Bytomia. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po czym popełnił szereg wykroczeń. Ustalenie personaliów uciekiniera było możliwe dzięki czujnym stróżom prawa, którzy zapamiętali numery rejestracyjne z motocykla.

W poniedziałek, po godz. 18:00, podczas kontroli statycznej pojazdów, mundurowi z piekarskiej drogówki zauważyli motocyklistę wyprzedzającego ciąg pojazdów, pomimo podwójnej lini ciągłej znajdującej się w tym miejscu na jezdni. Stróże prawa dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten przejechał obok patrolu, zmuszając policjanta do odskoczenia na prawy pas jezdni w celu uniknięcia potrącenia. Policjanci ruszyli za mężczyzną, jednak po chwili stracili go z pola widzenia.

Personalia uciekiniera zostały jednak szybko ustalone, bowiem jeden z munudurowych zapamiętał numery rejestracyjne z motocykla. Po dotarciu do właściciela okazało się, że pojazd jest na sprzedaż, a w momencie próby jego zatrzymania przez policjantów poruszał się nim mężczyzna w ramach “jazdy próbnej”. Mieszkaniec Bytomia przyznał, że to on kierował motocyklem i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak ustalili policjanci, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Dzięki analizie zabezpieczonego monitoringu miejskiego, stróże prawa ustalili, że uciekinier po niezatrzymaniu się do kontroli popełnił szereg wykroczeń drogowych. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Grozi mu m.in. utrata prawa jazdy kat. “B” oraz wysoka grzywna.  

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content