play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Umowy podpisane. Za chwilę ruszy wielka termomodernizacja osiedla Wieczorka

today18 stycznia 2018

Background

Zakończył się kolejny etap związany z realizowaną termomodernizacją osiedla Wieczorka w Piekarach Śląskich. W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach podpisane zostały ostatnie umowy o dofinansowanie, niezbędne przy realizacji tej inwestycji.

W połowie listopada ubiegłego roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach otrzymał z Ministerstwa Energii dokument zatwierdzający wyniki pozytywnej oceny wniosków o dofinansowanie termomodernizacji budynków mieszkalnych na osiedlu Wieczorka w Piekarach Śląskich. W przeciągu ostatniego miesiąca sukcesywnie podpisywane były umowy z poszczególnymi wspólnotami.

Na umowach, w imieniu wspólnot mieszkaniowych, podpis złożyła Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich Wioletta Bielawska. W ostatnim dniu podpisywania dokumentów, który zakończył ten etap inwestycji, uczestniczyła również prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.

To bardzo ważna chwila, która umożliwia nam realizację całego projektu. Z WFOŚ otrzymaliśmy 50 milionów, które umożliwiają nam podjęcie prac w tak szerokiej skali. Jestem przekonana, że mieszkańcy będą zadowoleni, bo poprawią się warunki mieszkania i wygląd całego osiedla – mówi prezydent miasta Sława Umińska-Duraj.

Foto i źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content