play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Usiłowanie zabójstwa w okolicach ul. Sowińskiego. Policja zatrzymała napastnika

today20 października 2021

Background

Policja zatrzymała mieszkańca Piekar Śląskich, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna zaatakował 71-latka.

Policja przekazała dziś informację o piątkowym zdarzeniu, do którego doszło po godzinie 14:00 w okolicach ul. Sowińskiego. Dyżurny odebrał zgłoszenie od 71-letniego mężczyzny. Po przybyciu mundurowych na miejsce okazało się, że został on pobity przez znanego z widzenia mężczyznę. Dodatkowo napastnik próbował ugodzić seniora nożem,

– 55-latek pobił oraz chciał ugodzić nożem 71-latka, który na szczęście zrobił unik. Napastnik skradł starszemu mężczyźnie torbę z gotówką. Za sprawcą pobiegł 25-latek, który odzyskał skradzione mienie i oddał właścicielowi – mówi naszemu reporterowi Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Policja podczas czynności na miejscu zdarzenia zauważyła napastnika, który trzymał w ręku siekierę.

– Kiedy zobaczył funkcjonariuszy porzucił narzędzie, a także podjął próbę ucieczki, która po chwili zakończyła się zatrzymaniem przez mundurowych – oznajmia Czepkowski.

Okazało się że 55-latek, był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Agresor trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content