play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Wybił szybę w autobusie. Dobrowolnie poddał się karze

today26 maja 2021

Background

Mężczyzna, który pod koniec kwietnia bieżącego roku wybił szybę w autobusie, został ustalony i zatrzymany przez piekarskich policjantów. Straty oszacowano na ponad 19 tysięcy złotych.

– Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia  kiedy to młody mężczyzna, podróżując autobusem komunikacji miejskiej, wyładował swoja złość na jednej z szyb pojazdu, a następnie uciekł – mówi Radiu Piekary Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Piekarscy kryminalni po analizie zebranego materiału ustalili i zatrzymali we wtorek sprawcę zniszczenia mienia, którego wartość wyceniono na ponad 19 tysięcy złotych. 21-letni mieszkaniec Piekar usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Jeśli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, młody mężczyzna poniesie m.in. karę kilku miesięcy pozbawienia wolności warunkowo zawieszoną na okres dwóch lat oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. Zdjęcie poglądowe
Źródło: Śląska Policja/Piekary Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content