play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Piekary Śląskie: WYPŁACAŁ CUDZE PIENIĄDZE. Jest już w rękach policji

today24 lutego 2021

Background

Znalazł portfel i wypłacił kilka tysięcy złotych z nie swojego konta. Od grudnia policjanci z Piekar Śląskich szukali zuchwałego złodzieja – został on właśnie zatrzymany. Pomogła publikacja wizerunku zatrzymanego w Internecie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich od grudnia poszukiwali sprawcy wypłaty pieniędzy przy użyciu cudzej karty bankomatowej. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkaniec Piekar Śląskich pod koniec ubiegłego roku zostawił swój portfel w jednym ze sklepów. Niestety zguba trafiła w ręce nieuczciwego znalazcy, który skorzystał z karty znajdującej się w środku i wypłacił z konta bankowego łącznie kwotę 5 tysięcy złotych. Wizerunek mężczyzny zarejestrowała kamera znajdująca się w bankomacie. Został on opublikowany przez policję na początku lutego.

– Zatrzymaliśmy 57-latka podejrzanego o przywłaszczenie portfela i wypłatę gotówki z bankomatu. Jego wizerunek publikowaliśmy na stronie internetowej naszej komendy. Teraz dzięki współpracy piekarskich kryminalnych z mieszkańcami, zatrzymano złodzieja, który usłyszał już zarzuty – mówi reporterowi Radia Piekary Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji.

Ten przykład jest dowodem na to, że nie można się czuć bezkarnym nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że nikt nie widział jak popełniamy przestępstwo.

Za popełniony czyn podejrzanemu grozi nawet do 10 lat więzienia. 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content