play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Wyremontowane drogi WYKAZ ULIC+ZDJĘCIA

today23 marca 2020

Background

W tym roku na terenie miasta Piekary Śląskie wykonano remonty cząstkowe dróg oraz ulic poprzez uzupełnienie ubytków miejscowych jezdni asfaltowych i naprawę nawierzchni szutrowych.

Ulice, które były naprawiane to: Sadowskiego, Kluczborska, Radzionkowska, Bytomska, Pod Lipami, Józefska, Słonecznikowa, Wyzwolenia, Nankera, Didura, oś. Andaluzja, Tarnogórska, Jesienna, Stawowa, Kościelna, Ustronna, Gajowa, Cicha, Grunwaldzka oraz Poprzeczna.

Zwłaszcza po okresie zimowym, kiedy następują spore wahania temperatur, stan dróg znacznie się pogarsza. Dlatego miejskie służby przystąpiły do działania.

Jeśli pogoda sprzyja, dziury naprawiane są tradycyjną metodą – po oczyszczeniu dziury i wycięciu wokół niej asfaltu gorącą masą bitumiczną zalewa się ubytek i wyrównuje go. Natomiast gdy pogoda nie sprzyja (występuje mróz lub intensywne opady), dziury zabezpiecza się „na zimno”. Ubytki wypełnia się gotową mieszanką (granulatem asfaltowym) i wyrównuje. To zdecydowanie szybsza, ale też mniej trwała metoda. Służy tylko do czasowego zabezpieczenia nawierzchni. Po pewnym czasie drogowcy muszą wrócić w to samo miejsce i naprawić uszkodzenie metodą „na gorąco”.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content