play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: „Wywieś Flagę w Oknie” już po raz dwunasty

today28 kwietnia 2021

Background

Wywieś Flagę w Oknie to akcja, która nieprzerwanie od roku 2010 prowadzona jest w Piekarach Śląskich. Okazją jest Święto Konstytucji 3 Maja i przypadający 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdego roku do akcji włącza się również Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

W ramach akcji Wywieś Flagę w Oknie piekarski magistrat zachęca rodziców, aby wspólnie z dziećmi  namalowali lub wykleili flagi. Każdy może sobie też zrobić zdjęcia z flagą Polski i umieszczenia na portalu Facebook lub na Instagramie oraz oznaczeniu #AkcjaWywiesFlage w terminie do 4 maja. Mogą to być wspólne, rodzinne zdjęcia.

W tym roku – już po raz dwunasty Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych i społecznikami – zachęca do pozytywnego patriotyzmu. Chodzi o barwne i radosne  obchodzenie świąt majowych. Szczególnie namawiamy do wywieszenia flag w oknach. Chcemy też zwrócić uwagę na zachowanie szacunku wobec barw i symboli narodowych, ale też do wyrażania patriotyzmu poprzez zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

Ze względu na trwające obostrzenia nie spotkamy się z mieszkańcami, jak w poprzednich latach, na ulicach miasta aby rozdawać flagi i biało-czerwone wiatraczki, czy układać z uczniami i seniorami kolejną “żywą” flagę. Jednak biało-czerwone chorągiewki dostarczymy do piekarskich przedszkoli, bowiem warto budować postawy patriotyczne oraz miłość do ojczyzny i barw narodowych już wśród najmłodszych mieszkańców.

Patronat nad wydarzeniem objęły senator Halina Bieda i senator Dorota Tobiszowska oraz Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Akcję wspiera także Radio Piekary. 

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content