play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Zarzut usiłowania zabójstwa dla 23-latka

today27 kwietnia 2020

Background

Policjanci z piekarskiej komendy w ciągu zaledwie kilku godzin zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kilkukrotne ugodzenie ostrym narzędziem swojego 23-letniego znajomego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu nożownik najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Dzięki reakcji sąsiada, który udzielił poszkodowanemu pierwszej pomocy, młody człowiek walczy o powrót do zdrowia w szpitalu.

W piątek około godz. 21:00 dyżurny piekarskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące osoby ugodzonej nożem. Chwilę później jako pierwsi na miejsce interwencji dojechali policjanci, którzy zastali zakrwawionego 23-latka oraz jego sąsiada udzielającego mu pierwszej pomocy – mówi Dariusz Dobrzański z piekarskiej policji.

Z relacji mieszkańca wynikało, że usłyszał on wołanie o pomoc na klatce schodowej. Gdy zauważył rannego młodego mężczyznę, wciągnął go do swojego mieszkania i zaczął tamować krwawienie. – Obecni na miejscu stróże prawa udzielili pomocy mężczyźnie oraz sprawdzili, czy w mieszkaniu należącym do poszkodowanego nie znajduje się napastnik. Następnie na miejsce dojechała załoga pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. W działaniach mających na celu zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za ugodzenie nożem zaangażowani zostali policjanci z wydziałów prewencji, kryminalnego oraz ruchu drogowego. Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki oraz przewodnik z psem tropiącym – dodaje Dobrzański.

Około godziny 1:00 mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu siostry, gdzie przyszedł chwilę wcześniej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. W niedzielę prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa. 23-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa, 23-letniemu mieszkańcowi Piekar Śląskich grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Śledztwo prowadzi Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z siedzibą w Piekarach Śląskich.

 

Foto i źródło: KMP Piekary Śląskie

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content