play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Piekary Śląskie: Czy zatrzymany mężczyzna chciał zaatakować prezydenta Dudę?

today23 listopada 2016

Background

Przed wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Piekarach Śląskich doszło do zatrzymania 40-letniego mieszkańca Bytomia. Mężczyzna jest podejrzany o próbę ataku na prezydenta. Miał przy sobie niebezpieczne narzędzia: nóż i strzykawkę wypełnioną substancją, która jest teraz badana.

Mężczyznę zatrzymano po dłuższej obserwacji kiedy próbował wejść do Bazyliki. Wszystko działo się na godzinę przed przybyciem prezydenta do Piekar Śląskich. – Działania podjęli wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji. To oni zauważyli na koronie Bazyliki mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Był cały czas obserwowany. Zatrzymany to 40-latek, mieszkaniec Bytomia – tłumaczy podinspektor Aleksandra Nowara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  • cover play_arrow

    Piekary Śląskie: Czy zatrzymany mężczyzna chciał zaatakować prezydenta Dudę? rpdev

Cała akcja trwała około pół godziny od momenty kiedy mężczyznę zauważano do chwili zatrzymania. 40-latek od razu wzbudził podejrzenia policji. – Został zauważony jak podchodzi do wejść, podchodzi do domu pielgrzyma. Po chwili wychodził i obserwował wejścia. Widzieliśmy, że mężczyzna posiada przy sobie strzykawkę i nóż myśliwski – zdradza szczegóły akcji jeden z policjantów, który brał udział w zatrzymaniu mężczyzny.

  • cover play_arrow

    Piekary Śląskie: Czy zatrzymany mężczyzna chciał zaatakować prezydenta Dudę? rpdev

Jak udało się dowiedzieć naszemu reporterowi, 40- latek z Bytomia to osoba bezrobotna. Mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany. Oprócz niebezpiecznych narzędzi miał też mieć ze sobą kartkę, ale jej treści policja nie ujawnia.

Trudno w tej chwili określić, czy prezydentowi Andrzejowi Dudzie groziło jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Wszystko działo się na kilkadziesiąt minut przed przyjazdem prezydenta do Piekar Śląskich. Jak mówią służby dbające o bezpieczeństwo głowy państwa, ta sytuacja pokazała, że zadziałały wszystkie procedury. W związku z tym incydentem nie zmieniono też planu wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Śląsku.

_dsc6558

Autor: rpdev


0%
Skip to content