play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Złodziej uciekał przed ochroną byłej kopalni!

today2 lipca 2021

Background

Mundurowy pełniący na co dzień służbę w chorzowskiej drogówce udowodnił, że policjantem nie jest się tylko na służbie. W czasie wolnym, na jednym z ogródków przy ul. Okrzei w Piekarach Śląskich, zatrzymał złodzieja elementów metalowych z terenu byłej kopalni. Amator cudzego mienia działający w warunkach recydywy usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznał.

W ostatni dzień czerwca odpoczywający na ogródku, w czasie wolnym od służby, policjant z chorzowskiej jednostki zauważył, jak mężczyzna przeskakuje przez płot z terenu byłej kopalni wprost do sąsiedniego ogródka. Stróż prawa domyślając się, że mogło dojść do kradzieży, zatrzymał nieproszonego gościa i przekazał powiadomionym o zdarzeniu mundurowym.

„Policyjny nos” nie zawiódł, ponieważ jak się okazało 26-latek, uciekał przed ochroną kopalni po tym, jak usiłował ukraść miedziane kable o wartości blisko 1000 złotych. Mieszkaniec Piekar, który działał w warunkach recydywy, usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznał i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku prokuratora, mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w więzieniu.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content