play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Piekary Śląskie: Znalazła 1,5 tys. zł, dokumenty i kartę. Pani Aneta to wzór!

today30 sierpnia 2021

Background

Mieszkanka Piekar Śląskich swoją postawą dała przykład wzorowego zachowania. Kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich, przekazując mundurowym znaleziony portfel, w którym oprócz dokumentów i karty bankomatowej, znajdowała się spora ilość gotówki. Dzięki uczciwości kobiety zguba wróciła już do właściciela.

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który w ostatnim czasie w Piekarach Śląskich zgubił portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz gotówką. Do Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich zgłosiła się Pani Aneta, która idąc chodnikiem, zauważyła leżący na nim portfel. Kobieta sprawdziła co jest w środku i bez wahania zaniosła cenną zgubę do komendy. Jak się okazało, w portfelu oprócz dokumentów i karty bankomatowej, znajdowało się ponad 1,5 tysiąca złotych. Dzięki uczciwości mieszkanki Piekar Śląskich zguba powróciła już do właściciela.

– Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie. W świetle kodeksu karnego znalazca, który nie dopełnił obowiązków i zachował znalezioną rzecz dla siebie, będzie odpowiadał za jej przywłaszczenie. Wiele przypadków rejestrowanych przez stróżów prawa wskazuje, że część społeczeństwa kieruje się mylnym hasłem „Znalezione – nie kradzione”. Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Kiedy zabierasz i nie oddajesz znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela – stajesz się sprawcą przestępstwa. W takich przypadkach znaleziony przedmiot należy oddać w urzędzie lub na policji. W przeciwnym przypadku „znalazca” dopuszcza się przestępstwa lub wykroczenia – mówi Radiu Piekary sierż. szt. Łukasz Czepkowski z KMP w Piekarach Śląskich.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content