play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Pielgrzymi wracają do Piekar Śląskich. Wszystko w reżimie sanitarnym

today20 maja 2021

Background

Po rocznej przerwie pielgrzymi wracają do Piekar Śląskich. W zeszłym roku tradycyjne pielgrzymki stanowe mężczyzn i kobiet się nie odbyły z powodu pandemii koronawirusa. Teraz wierni pojawią się przed obliczem Matki Boskiej Piekarskiej, ale w ograniczonej liczbie i na pewnych warunkach.

– Ze względu na wciąż niestabilna sytuację epidemiczną w regionie liczba pielgrzymów obecnych na piekarskim wzgórzu została ograniczona do 10 tysięcy osób. Wierni powinni wcześniej zgłosić chęć udziału w pielgrzymce w swoich parafiach w celu otrzymania specjalnej opaski która będzie umożliwiała wejście do wyznaczonego sektora. Pielgrzymi będą zobowiązani do zachowania właściwego dystansu oraz używania maseczek zakrywających usta i nos. – Tłumaczy ksiądz Tomasz Wojtal, Dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej i dodaje, że nie będzie ponownie pieszych pielgrzymek:

– Wydział duszpasterski katowickiej kurii zachęca do pielgrzymowania indywidualnego i rodzinnego. Szczególnie to zaproszenie kierujemy do osób zaszczepionych i tych które w ostatnim czasie pokonały chorobę. W tym roku nie planujemy organizowania pielgrzymek pieszych. Ci którzy pozostaną w domach będą mogli wziąć udział w pielgrzymce w formie zdalnej poprzez transmisje telewizyjną oraz radiową.

Tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do piekarskiego Sanktuarium odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

fot.: bazylikapiekary.pl

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content