play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Piekary Śląskie

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar. W tym roku wyjątkowa…

today21 maja 2020

Background

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar. W tym roku wyjątkowa… Zamiast tłumów, kameralna modlitwa w Bazylice. 31 maja o 13.00 odbędzie się uroczysta msza święta, podczas której homilię wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś. W ostatnią niedzielę maja tradycyjnie odbywa się archidiecezjalna pielgrzymka świata męskiego do Matki Bożej Piekarskiej. W tym roku – z racji epidemii – odbędzie się w skromniejszej formie. Metropolita katowicki zaprasza całe rodziny do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w transmisjach.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar. W tym roku wyjątkowa…  W opublikowanym komunikacie abp Wiktor Skworc przypomina, że „maj jest w Kościele czasem modlitewnej komunii ze świętą Matką Boga.” W tym czasie, tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca maja, odbywała się archidiecezjalna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. W tym roku, w związku z trwającym stanem epidemicznym pielgrzymka nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Hierarcha zachęca jednak do wspólnej modlitwy całe rodziny, która odbędzie się w ostatnią niedzielę maja.

Modlitwa przed obrazem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej rozpocznie się w  niedzielę 31 maja br.  o godzinie 13.00 złożeniem hołdu Matce Bożej, po którym arcybiskup Skworc zaprezentuje przesłanie społeczne. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. W tej liturgii, ze względu na obowiązujące przepisy będą mogli uczestniczyć jedynie mężczyźni z parafii dekanatu Piekary Śląskie oraz zaproszeni goście.

Uroczystość będą transmitowały m. in.: Telewizja Polonia, TVP Katowice, a także Radio eM i Polskie Radio Katowice.

źródło: archidieczjakatowicka.pl

fot. UM Piekary

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content