play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pieniądze dla firm. Do poniedziałku można wnioskować o wsparcie poprawy bezpieczeństwa

today28 sierpnia 2020

Background

31 sierpnia upływa termin składania wniosków o dofinansowanie projektów, które mają poprawić bezpieczeństwo pracy i zmniejszyć niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy. Łącznie na ten cel przeznaczono 50 mln zł, które trafią do pracodawców.

– To ostatni moment na złożenie dokumentów. Termin upływa za kilka dni, a dokładnie 31 sierpnia. To jaki procent dofinansowania na zgłoszony projekt otrzyma przedsiębiorca zależy od liczby osób, za które odprowadza składki na ubezpieczenia społeczne. Maksymalne kwoty dofinansowania również uzależnione są od wielkości firmy, mówi Beata Kopczyńska, z regionalnego ZUS województwa śląskiego.

Mikroprzedsiębiorstwa zgłaszające do ubezpieczeń od 1 do 9 osób mogą uzyskać dofinansowanie do 90% wartości projektu (do 140 tys. zł), a małe – od 10 do 49 osób – do 80% (maksymalnie do 210 tys. zł).

Najwyższe, kwotowe dofinansowanie mogą otrzymać firmy zatrudniające ponad 250 osób. Na projekty inwestycyjno-doradcze może to być nawet pół miliona złotych, przy czym udział dofinansowania nie może przekroczyć 20% wartości projektu.

W konkursie wybrane zostaną projekty, które poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami lub chorobami zawodowymi oraz zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy. Dotyczyć mogą m.in. zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłatą składek i podatków. Firmy nie mogą znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji lub postępowania układowego. Dofinansowanie można otrzymać nie częściej niż raz na 3 lata.

źródło/foto: ZUS

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content