play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Pieniądze na „Czyste Powietrze”. Jak uzyskać dotacje?

today17 lutego 2021

Background

Już ponad tysiąc samorządów uczestniczy w rządowym programie „Czyste Powietrze”, w ramach którego kolejne miliony zasilają budżety mieszkańców i pomagają w wymianie okien, pieca – na bardziej ekologiczny czy ociepleniu domu.

Aby łatwiej sięgać po dofinansowanie w gminach powstają punkty konsultacyjne dla zainteresowanych funduszem mieszkańców. Taki powstanie między innymi w Siemianowicach Śląskich.

– Planujemy już od przyszłego tygodnia uruchomić punk informacyjno-konsultacyjny dla mieszkańców, którzy chcą skorzystać z dotacji na przykład na wymianę pieca, termomodernizację, wymianę okien. Jest również instalacja fotowoltaiki – mówi reporterce Radia Piekary Katarzyna Mroczka z Biura Ochrony Środowiska w siemianowickim magistracie.

Nie wszyscy jednak będą mogli skorzystać z dotacji. Trzeba spełnić podstawowe warunki i dostarczyć odpowiednie dokumenty.

– Trzeba zaznaczyć, że projekt dotyczy mieszkańców, właścicieli lub współwłaścicieli domków jednorodzinnych, mieszkalnych. Już w tym celu można kontaktować się z pracownikiem Biura Ochrony Środowiska, z którym można umówić się na konkretną godzinę na spotkanie. Pracownik podpowie jakie dokumenty już należy ze sobą przynieść, celem złożenia takiego wniosku w Funduszu – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary Katarzyna Mroczka z Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Zainteresowanie programem „Czyste Powietrze” w województwie śląskim jest zdecydowanie największe w skali całego kraju. Złożonych zostało już prawie 28 tysięcy wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 400 milionów złotych.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content