play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pierwsi pacjenci w szpitalu tymczasowym w MCK

today3 grudnia 2020

Background

Na razie jest ich kilku, ale będzie więcej. Covidowi pacjenci tymczasowego szpitala w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach. To jeden z trzech tymczasowych na Śląsku.

Powstawał kilka tygodni, od niedzieli przyjmuje pacjentów. Na razie jest ich kilku. Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) już działa. To jeden z trzech na Śląsku.

Odciąży inne szpitale

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, jest przekonany, że dzięki jego uruchomieniu, w ciągu tygodnia zwolnionych zostanie kilkaset łóżek w szpitalach wojewódzkich i powiatowych. Wszystko po to, żeby zrobić miejsce dla pacjentów, którzy nie chorują na COVID-19, ale mają inne schorzenia i potrzebują opieki lekarskiej.

– W pierwszym etapie działania ten 500-łóżkowy szpital udostępni 140 miejsc internistycznych oraz 20 w standardzie oddziału intensywnej opieki medycznej. W razie potrzeby będzie rozszerzać swoją działalność o kolejne łóżka. Obiekt będzie więc funkcjonował w systemie modułowym – wyjaśnił wojewoda. Szpital tymczasowy ma odciążyć inne placówki medyczne w naszym regionie. – Planujemy w najbliższym tygodniu odmrożenie około 700 miejsc „covidowych”, które są w szpitalach powiatowych i wojewódzkich – zapowiedział wojewoda.

Trzy tymczasowe na Śląsku

Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach jest jednym z trzech na Śląsku. Gotowy jest także ten w Pyrzowicach, zlokalizowany na lotnisku. Trwają przygotowania obiektu w jednym z uzdrowisk w Ustroniu.

(fot. Śląski Urząd Wojewódzki/ I. Matuszewska)

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content