play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Śląskiem

today23 marca 2020

Background

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Śląskiem. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta został opublikowany komunikat Burmistrza Miasta Szczyrk Antoniego Byrdy. Rozmawiał z nim również nasz reporter Kamil Zatoński.

Mamy pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa w Szczyrku – powiedział naszemu reporterowi Kamilowi Zatońskiemu burmistrz Szczyrku, Antoni Byrdy.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia, mężczyzna miał 83-lata i był mieszkańcem Szczyrku. Zmarł w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Z wielkim żalem informuję o śmierci 83-letniego mieszkańca naszego województwa, który zmarł prawdopodobnie z powodu komplikacji wywołanych zakażeniem koronawirusem. Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Niestety, pacjent zmarł. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne. Rodzinie zmarłego mieszkańca Wojewoda Śląski składa wyrazy głębokiego współczucia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content