play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Pierwsza taka akcja w Chorzowie. Rynek opanują maskotki!

today13 lipca 2020

Background

W sobotę Chorzów odwiedzą maskotki wielu firm i instytucji. Wszystko w ramach pierwszej akcji Zlotek Maskotek. Start  o 14:00 na chorzowskim rynku.

Do udziału w zabawie namawia Strażniczka Basia – zebra reprezentująca Straż Miejską z Chorzowa. Zaprosiła ona chociażby Adlera z Ruchu Chorzów, uniwersyteckiego Usiołka czy policyjnego Sznupka.

Zlotek Maskotek to, oprócz zabawy, akcja mająca zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym.

– Doświadczenie pokazuje, że osoba chcąca pozbyć się zwierzęcia nie potrzebuje mocnego argumentu, wystarczy impuls i pupil ląduje na ulicy. W schronisku mamy wiele ofiar porzucenia, w większości trafiają do nas zwierzaki udomowione, z obrożami lub zaczipowane – mówi Alicja Banik ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Wszystkie maskotki będą mówiły o świadomej adopcji zwierząt i zrobią sobie zdjęcie z banerem apelującym o nieporzucanie psów i kotów.

Zlotek Maskotek to akcja odbywająca się w ramach całodniowej imprezy „Ruszmy na Rynek 2020”. Wydarzenie 18 lipca na chorzowskim rynku będzie pierwszą imprezą plenerową w mieście po zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Przez cały dzień będzie można posłuchać muzyki, wymienić się roślinami, zakupić książki i rękodzieło, skorzystać z usług barbera, podziwiać prace tatuażystów i odwiedzić lokale gastronomiczne.

facebook.com/watch/?v=275763123654548

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content