play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pierwsza taka placówka w regionie. Powstaje PRZYCHODNIA POCOVIDOWA

today1 grudnia 2020

Background

To będzie pierwsza taka placówka w województwie śląskim. Już wkrótce przy szpitalu w Czeladzi zostanie uruchomiona przychodnia pocovidowa dla osób, które przeszły zakażanie koronawirusem, ale dalej mają uporczywe objawy. Obiekt powinien rozpocząć swoje działanie w najbliższych tygodniach.

– To kolejny element kompleksowej opieki nad pacjentami z COVID-19. Od listopada w szpitalu działa oddział covidowy. Lekarze przyznają, że osoby, które przeszły zakażenie w domu, po kilku tygodniach skarżą się na problemy zdrowotne – mówi Agata Kalafarska-Winkler z czeladzkiego szpitala.

– To są uporczywe objawy, jak problemy kardiologiczne i przewlekłe zmęczenie. Przychodnia powinna rozpocząć działanie za dwa lub trzy tygodnie – dodaje Kalafarska-Winkler.

W pocovidowej przychodni będą przyjmowali kardiolog i internista. Opieką zostaną również objęci najmłodsi pacjenci, którzy przez dokuczliwe objawy są coraz częściej przyjmowani przez pediatrów.

Osoby, które są zakażone koronawirusem najczęściej skarżą się na takie objawy, jak gorączka, suchy kaszel i zmęczenie. Najbardziej poważne są trudności w oddychaniu i duszności, ból w klatce piersiowej oraz utrata mowy i zdolności ruchowych.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content