play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rybnik

Pierwsze dziecko nowej dekady przyszło na świat w Rybniku

today2 stycznia 2020

Background

Pierwsze dziecko nowej dekady przyszło na świat w Rybniku. Antosia docelowo miała urodzić się 28 grudnia, jednak ewidentnie chciała, aby jej narodziny odbyły się przy blasku fajerwerków. Dziewczynka urodziła się w rybnickim szpitalu i jest pierwszym dzieckiem 2020 roku.

W tle strzelające fajerwerki i toasty noworoczne, a na porodówce w Rybniku gorąca atmosfera. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku po północy urodziło się kilkoro dzieci. Jednak pierwsza okazała się Antosia, która po raz pierwszy zobaczyła swoich rodziców zaledwie 5 minut po oficjalnym odliczaniu do Nowego Roku. Zgodnie z informacjami, które spływają do Urzędów Stanu Cywilnego dziewczynka może być nie tylko pierwszym dzieckiem 2020 roku w województwie śląskim, ale i w całym kraju.

Oficjalny termin porodu przypadał na 28 grudnia 2019 roku, jednak dziewczynka ewidentnie czekała na właściwą oprawę swoich narodzin. W ten sposób przyszła na świat w blasku fajerwerków, podczas najbardziej imprezowej nocy w roku.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content