play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Pierwsze posiedzenie komisji WUG

today12 maja 2022

Background

Komisja powołana przez Wyższy Urząd Górniczy ma wyjaśnić przyczyny tragedii, do której doszło w kopalni Zofiówka. Dziś odbyło się pierwsze posiedzenie.

Mają wyjaśnić, jak doszło do wypadku w kopalni Zofiówka. Dziś w siedzibie wyższego Urzędu Górniczego odbyło się pierwsze posiedzenie  komisji w tej sprawie.

Pierwsze posiedzenie komisji mającej wyjaśnić przyczyny tragedii w KWK Zofiówka

Eksperci szczegółowo zbadają powody tragedii w której zginęło 10 górników. Czym dokładnie będą zajmować się podczas kolejnych posiedzeń?

-Wśród powołanych członków wyznaczone zostały grupy robocze, które zajmą się sporządzeniem odpowiednich ekspertyz, aby można było jak najbardziej precyzyjnie ustalić przyczyny i jak najtrafniej określić działania zapobiegawcze na przyszłość, żeby do takich katastrof nie dochodziło – zapowiada przewodniczący komisji Zbigniew Rawicki.

Oprócz przebiegu samego wypadku eksperci ocenią też podjętą akcję ratowniczą. Poza specjalistami z Nadzoru Górniczego  w komisji zasiadają też przedstawiciele  AGH, Politechniki Śląskiej, Głównego Instytutu Górnictwa, Policji z Katowic i gliwickiej prokuratury.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content