play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pierwsze zarzuty w sprawie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej

today12 lutego 2020

Background

Pierwsze zarzuty w sprawie tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej. Przypomnijmy, że w poniedziałek, 10 lutego na Wierchu Rusińskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku bardzo silnego wiatru zerwał się dach pobliskiej wypożyczalni sprzętu narciarskiego. W zdarzeniu zginęły trzy osoby, a czwarta trafiła do szpitala.

Wydarzenia rozegrały się bardzo szybko. W jednej chwili bardzo silny wiatr porwał dach z pobliskiej wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który następnie uderzył w znajdujące się na stoku osoby. Pomimo reanimacji, w wyniku zdarzenia zmarły trzy osoby: matka – 52-lata oraz jej dwie córki 15-latka i 21-latka. Na stoku ranny został również 16-latek, który z obrażeniami głowy i barku trafił do szpitala. Jego stan zdrowia jest określany jako stabilny.

Prokuratura przesłuchała świadków zdarzenia, w tym ojca i męża zmarłych kobiet. W sprawie postawiono już pierwsze zarzuty. Inwestor wypożyczalni na stoku w Bukowinie Tatrzańskiej usłyszał zarzut samowoli budowlanej. Naczepa tira, która pełniła rolę wypożyczalni stała na terenie zielonym, na działce rolnej. W związku z tym nie był to budynek, tylko samowola budowlana – tymczasowy obiekt budowlany.

zdjęcia: OSP Bukowina Tatrzańska

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content