play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Pierwszy krok w kierunku budowy krytego basenu w Piekarach Śląskich

today11 sierpnia 2021

Background

To pierwszy krok w kierunku budowy krytego basenu w Piekarach Śląskich, który powstanie na terenie dawnej kopalni Szarlej, w rejonie ronda Kopalni „Andaluzja”. Właśnie został ogłoszony konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji kompleksu sportowego. – Powstanie tego obiektu to spełnienie obietnicy złożonej mieszkańcom – mówi prezydent Piekar Śląskich, Sława Umińska – Duraj.

Architekci przedstawią propozycje dla inwestycji zaplanowanej do realizacji w trzech etapach. W pierwszym – krytego basenu, drugim – strefy SPA, fitnessu, siłowni i ścianki wspinaczkowej oraz zagospodarowania pasa zieleni izolacyjnej na tyłach ul. Mickiewicza, a trzecim – hali sportowej oraz strzelnicy. Łączny budżet przeznaczony na realizację wynosi 75 milionów złotych.

Pula nagród oraz zwrotu kosztów dla zespołów, które złożą prace w II etapie konkursu, wynosi 150 tysięcy złotych. Za zajęcie pierwszego miejsca, oprócz zaproszenia do negocjacji w trybie z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowej dla całego kompleksu, przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 35 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na przełom listopada i grudnia, kiedy zostanie również zorganizowana wystawa pokonkursowa.

Materiały oraz informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.konkurs-piekary.com.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content