play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie śląskim. Nowe fakty

today8 marca 2020

Background

To pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie śląskim. Jak ustalił reporter Radia Piekary pozytywne wyniki testów laboratoryjnych dotyczą mężczyzny, który obecnie przebywa w szpitalu w Raciborzu. To mieszkaniec Rybnika, który niedawno wrócił autokarem z Włoch. Jego stan jest dobry.

 

Pacjent w Raciborzu wrócił z Włoch

Mężczyzna, który przebywa w szpitalu w Raciborzu wrócił autokarem z Włoch i jest mieszkańcem Rybnika. Jego stan jest dobry. W autokarze, którym wracał znajdowało się łącznie 33 pasażerów, dwóch kierowców i pilot. Wszystkie te osoby zostały już zlokalizowane i objęte kwarantanną domową. W autokarze jadącym z Lombardii z zarażonym mężczyzną jechały również osoby z województw: mazowieckiego, lubelskiego, opolskiego i dolnośląskiego. U żadnej z nich jak do tej pory nie wystąpiły objawy chorobowe.

2 nowe przypadki zarażenia koronawirusem

Nowy przypadek zarażenia koronawirusem, poza mężczyzną z Raciborza, dotyczy również kobiety z województwa mazowieckiego, która przebywa w szpitalu w Warszawie. Hospitalizowana w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie pacjentka zakażona koronawirusem to Hiszpanka, która do Polski przyleciała samolotem. Pacjenci to osoby w sile wieku, oboje są w stanie dobrym.

8 osób zarażonych w Polsce

W Polsce koronawirusem zarażonych jest 8 osób. Na całym świecie stwierdzono już ponad 100 tysięcy przypadków.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content