play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Pierwszy w Katowicach Sklep Socjalny już otwarty!

today10 grudnia 2020

Background

W Katowicach przy ulicy Tysiąclecia 82 rozpoczął swoją działalność Sklep Socjalny, w którym najbardziej potrzebujący mieszkańcy Miasta będą mogli zrobić podstawowe zakupy w atrakcyjnych cenach.

Powstanie Sklepu Socjalnego jest wyjściem naprzeciw osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, doświadczającym stałych lub tymczasowych trudności finansowych i życiowych, powstałych w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich, jak np. nagła utrata pracy. Prowadzony przez Fundację Wolne Miejsce Sklep Socjalny będzie zakładał sprzedaż artykułów spożywczych, środków higieny osobistej i chemii domowej w cenach znacznie niższych niż ich wartość rynkowa. Z zakupów w Sklepie Socjalnym będą mogły korzystać osoby spełniające określone kryteria, na podstawie specjalnych skierowań uprawniających do dokonywania zakupów w sklepie, które będą wydawane przez Terenowe Punkty Pomocy Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków korzystania ze Sklepu Socjalnego dostępne są zarówno na stronie internetowej katowickiego MOPSu , jak i Urzędu Dodatkowo informacji w tej sprawie można także zasięgnąć telefonicznie, poprzez kontakt z Terenowym Punktem Pomocy Społecznej właściwym ze względu na miejsce zamieszkania.

Źródło: UM Katowice

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content