play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pieszo lub rowerem na największą pustynię w Europie! Powstanie nowy szlak

today14 kwietnia 2021

Background

Bezpieczeństwo i turystyczna atrakcja – takie są motywacje inwestycji, której podjęły się Lasy Państwowe na terenie Pustyni Błędowskiej. Dzięki jej realizacji Pustynia ma być połączona siecią szlaków, która w całości będzie liczyć kilkadziesiąt kilometrów.

Pieszo lub rowerem na największą pustynię w Europie! To już pewne. Blisko 9 kilometrów drogi wybudują Lasy Państwowe na terenie Pustyni Błędowskiej. Umowa w tej sprawie została już podpisana:

– Teren ten, bardzo atrakcyjny dla turystów, jest też niestety terenem bardzo palnym. Stąd też potrzeba wybudowania drogi, dostępnej dla wozów bojowych straży pożarnej, tak aby zabezpieczyć ten teren przed niekontrolowanym wybuchem pożaru – mówi Grzegorz Cekus z Nadleśnictwa Siewierz.

Dzięki powstaniu drogi przeciwpożarowej, rozwinie się także sieć szlaków przeznaczonych dla turystów:

– Na bazie tej drogi, chcemy wybudować wraz z nadleśnictwem Olkusz, sieć szlaków turystycznych – pieszych, rowerowych noridic walking, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten teren dla turystów. Tak aby ten piękny zakątek naszego województwa został spięty siecią nowych dróg i połączył województwo małopolskie i województwo śląskie – mówi Grzegorz Cekus z Nadleśnictwa Siewierz.

Kolejna dobra informacja jest taka, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to inwestycja będzie gotowa na początku przyszłego roku. Droga wraz z istniejącymi szlakami to prawie 30 kilometrów.

 

Fot. Facebook/Pustynia Błędowska

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content