play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pijana potrąciła motorowerzystę, uciekła z miejsca kolizji, po czym pojechała kupić sobie…piwo

today29 maja 2020

Background

Narozrabiała, teraz odpowie przed sądem. Dyżurny tarnogórskiej policji odebrał wczoraj aż trzy zgłoszenia dotyczące pijanej 26 – latki. Nietrzeźwa potrąciła motorowerzystę, uciekła z miejsca kolizji, po czym pojechała kupić sobie…piwo.

 

  • cover play_arrow

    Pijana potrąciła motorowerzystę, uciekła z miejsca kolizji, po czym pojechała kupić sobie…piwo Katarzyna Taras

 

Relacjonuje Damian Ciecierski z tarnogórskiej policji. Chwilę później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem do komendy zadzwoniła właścicielka sklepu spożywczego ze Zbrosławic, która wyczuła od klientki woń alkoholu, gdy ta kupowała…piwo. Bojąc się, że wsiądzie za kierownice BMW, odebrała jej kluczyki i powiadomiła policjantów. Gdy ci przyjechali na miejsce interwencji, okazało się, ze 26 letnia mieszkanka powiatu pszczyńskiego miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz o dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator i sąd.

Policjanci dziękują za obywatelską postawę Zgłaszającym, którzy zareagowali na zagrożenie, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy z nas może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii – czytamy na stronie internetowej tarnogórskiej policji.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content