play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Śląskie: Pijana zaatakowała policjanta – biła, kopała i gryzła

today16 czerwca 2020

Background

Pijana zaatakowała policjanta – biła, kopała i gryzła. To historia z Łazisk Górnych, gdzie 17-letnia dziewczyna będąc pod wpływem alkoholu dewastowała bramki przy punkcie poboru wymazów. Młoda kobieta miała w organizmie 2 promile alkoholu. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 czerwca), kiedy kobieta kilkanaście minut po północy postanowiła wywrócić – należące do wojska – bramki ustawione przy ulicy Sportowej, tuż przy czasowym punkcie poboru wymazów. O sprawie policję powiadomili pełniący tam służbę żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Na widok radiowozu kobieta zaczęła uciekać. Policjanci podjęli wobec kobiety interwencję, podczas której 17-latka szarpała i kopała funkcjonariusza. Młoda kobieta była agresywna, pobudzona i w ogóle nie reagowała na wydawane jej polecenia. W pewnym momencie ugryzła policjanta w palec prawej ręki.

Obezwładniona i zatrzymana trafiła do komisariatu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w jej organizmie. Następnego dnia nastolatka usłyszała zarzuty: naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, uszkodzenia ciała, wymuszenia czynności urzędowych i znieważenia policjanta. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content