play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekał przez dwa województwa

today21 stycznia 2021

Background

Pijany uciekał przed policją przez dwa województwa. Pijany kierowca spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Grożą mu dwa lata więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Jadący dostawczakiem 30-latek został zauważony w Starej Wsi pod Bielskiem – jechał środkiem drogi i jechał wprost na inny pojazd. Kierowca osobówki w porę zdążył odbić – ale duży pojazd i tak uszkodził jego auto. Powiadomił policję, rozpoczął się pościg w którym brali udział policjanci z Bielska, Brzeszcz i Kobiernic.

W końcu zatrzymali 30-letniego pirata drogowego. Pościg zakończył się w Jawiszowicach, w województwie Małopolskim. Mieszkaniec Bielska wydmuchał ponad dwa i pół promila. Pod jego siedzeniem leżała pusta butelka po wódce. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy.

Jak informuje Śląska Policja, teraz o jego losie zdecyduje prokurator. Musi się  liczyć z naprawą uszkodzonego samochodu innego kierowcy, ponieważ w podobnych przypadkach towarzystwo ubezpieczeniowe po wypłaceniu odszkodowania z polisy OC może zażądać zwrotu od sprawcy kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia lub spowodował zdarzenia w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content