play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pijany kierowca zatrzymany na Legionów w Czeladzi. Z kolei w Będzinie pościg za 24-latkiem

today5 lipca 2021

Background

To był pracowity czas dla policjantów z będzińskiej drogówki. Najpierw zatrzymali pijanego kierowcę w Czeladzi, później, prowadzili pościg za 24-latkiem z Dąbrowy Górniczej.

Mundurowi z Będzina odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drogach, w weekendową noc mieli sporo pracy. Najpierw w Czeladzi przy ul. Legionów zatrzymali 43-letniego kierowcę, który nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji, prowadząc swój samochód i mając ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie.

Następnie patrolując ulice miasta Będzina, stróże prawa zatrzymali do kontroli pojazd Audi, którego kierujący po początkowym zatrzymaniu, podjął decyzję o ucieczce. Policjanci od razu ruszyli za nim, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Zdecydowane i szybkie działanie stróżów prawa przyczyniło się do zakończenia pościgu na ul. Wolności.

Po zbadaniu kierującego na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie. 24-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej obowiązywała także prawomocna decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content