play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zawiercie

Pijany kurier zatrzymany w Zawierciu! Miał ponad 3 promile

today18 sierpnia 2021

Background

Pijany kurier zatrzymany w Zawierciu! Wczoraj pracownik ochrony jednego z zawierciańskich urzędów pocztowych ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna przyjechał po paczki, które jako podwykonawca miał rozwieźć. Jak się okazało kurier miał 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Właściwą postawą wykazali się pracownicy jednego z urzędów pocztowych na terenie Zawiercia. Osoby wydające przesyłki do rozwiezienia wyczuli od jednego z kurierów alkohol. O fakcie poinformowali przełożoną. Pracownik ochrony widząc wyjeżdżający samochód, kierowany przez wskazanego mężczyznę, zatrzymał pojazd i wyciągnął ze stacyjki kluczyki. Na miejsce wezwano policyjny patrol. Badanie stanu trzeźwości kierującego dostawczym Volkswagenem wykazało, że ma 3 promile alkoholu w organizmie.

Ujęty 43-latek przyznał się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, co zostało potwierdzone przez policjantów. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za popełnione wykroczenie, ale także za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content