play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Pijacki rajd wiślanką. 25-latek uszkodził dwa auta

today5 listopada 2020

Background

Pijacki rajd wiślanką 25-latka. Zapędy skutecznie zahamowała policja drogowa, która zatrzymała pirata.  Wcześniej jednak uszkodził dwa inne auta.

Uszkodził dwa auta i urządził sobie pijacki rajd po wiślance. Nieodpowiedzialność to za słabe słowo by ocenić zachowanie 25-latka z Jastrzębia Zdroju. Całe szczęście, w wyniku jego głupoty nikt nie ucierpiał.

Jazda na podwójnym gazie

Pozbawiony wyobraźni kierowca jazdę na podwójnym gazie rozpoczął na żorskim odcinku drogi – gdzie od razu uszkodził dwa pojazdy. Wjechał swoją corsą między volvo i bmw i je poharatał. Nie powstrzymało to go jednak przed dalszą jazdą.

Szalony pościg poszkodowanych

Kierowcy uszkodzonych aut puścili się w pościg za wariatem, wezwano też służby. W końcu w Orzeszu pijak uderzył w bariery energochłonne, odbił się od nich i zderzył z bmw. Tym samym, które wcześniej przytarł. Całe szczęcie, nikt nie doznał obrażeń. 25-latek wydmuchał ponad półtora promila, nie miał też uprawnień do kierowani pojazdami. Grozi mu więzienie i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15tu lat.

Co grozi za jazdę po pijaku?

Przy okazji policja przypomina o konsekwencjach. Co grozi nietrzeźwym, którzy wsiadają za kierownicę pojazdu? Zgodnie z artykułem 178a k.k. wśród nich jest:

grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia;
zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat;
kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej);
10 punktów karnych.
Warto przy tym zauważyć, że grzywna może sięgnąć kwoty nawet 1,08 mln zł bowiem sąd wymierza ją w wysokości od 10 do 540 stawek dziennych, gdzie 1 stawka dzienna wynosi nie mniej niż 10 zł, i nie więcej niż 2000 zł. Ale to nie koniec problemów pijanego kierowcy.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content