play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Tarnowskie Góry: Pijany spał za kierownicą. Grozi mu więzienie

today9 września 2022

Background

Świadek pomógł w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.  45-latek z Tarnowskich Gór z dwoma promilami odpowie teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu.

Właściwa reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy. Wszystko działo się na ulicy Gliwickiej w Tarnowskich Górach. Kierujący VW T4 hamował i przyspieszał oraz nie trzymał kierunku jazdy. Zauważył to świadek i powiadomił tarnogórskich policjantów. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji skierował na podane miejsce patrol ruchu drogowego. Dzięki opisowi pojazdu, mundurowi zauważyli volkswagena stojącego na chodniku przy ulicy Gliwickiej. Gdy podeszli do samochodu, kierujący spał za kierownicą.

Policjanci obudzili pijanego kierowcę

Gdy pijany kierowca się obudził, został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wykazał 2 promile  w wydychanym powietrzu. 45-latek z Tarnowskich Gór co rusz zmieniał wersję wydarzeń. Raz mówił policjantom, że cały czas stał, raz mówił, że jechał samochodem.

Zgłaszający jednak bardzo dokładnie opisał kierowcę, którego widział w jadącym volkswagenie. Nieodpowiedzialny mężczyzna został więc zatrzymany i za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Słowa uznania należą się świadkowi, który właściwe zareagował i doprowadził do zatrzymania jadącego wężykiem kierowcy.

Źródło: Policja Tarnowskie Góry

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content