play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pijany i z przebitą oponą przyjechał do sklepu. Zareagował świadek

today15 lipca 2020

Background

Pijany i z przebitą oponą przyjechał do sklepu. Zareagował świadek – zabrał mężczyźnie kluczyki zle stacyjki i powiadomił policjantów. Jak się okazało, w organizmie kierowcy znajdowało blisko 2,5 promila alkoholu.

Zgodnie z ustaleniami policjantów, 55-letni kierowca samochodu marki Renault Thalia przyjechał do jednego ze sklepów w Kamieńcu. Tam, świadek zwrócił fakt, że w samochodzie była przebita opona, a kierowca pojazdu kompletnie tego nie zauważył. Świadek podszedł do mężczyzny, a kiedy mówił mu o usterce, zauważył, że ten był pijany. 33-latek natychmiast zareagował i zabrał kluczyki ze stacyjki. Wtedy nietrzeźwy kierowca zdecydował się uciec do pobliskiego parku. Za uciekinierem ruszył członek rodziny zgłaszającego, który wskazał policjantom, gdzie ukrył się sprawca.

55-latek został zabrany przez policję na komendę, gdzie poddano go badaniu stanu trzeźwości, które wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdowało się blisko 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara 2 lat więzienia. O dalszym losie mieszkańca powiatu tarnogórskiego zadecyduje prokurator i sąd.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content