play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Pijany zasnął w aucie czekając na jedzenie. Gdy się obudził policja już była

today27 lipca 2021

Background

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 23-letniego kierowcę, który zasnął czekając na posiłek przed jedną z częstochowskich restauracji. Jak się okazało, miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Z niedzieli na poniedziałek częstochowscy policjanci zostali powiadomieni, że w samochodzie przed restauracją dla zmotoryzowanych śpi młody mężczyzna. 23-latek podjechał peugeotem pod okienko restauracji i zamówił posiłek. W trakcie jego przygotowywania mężczyzna zasnął za kierownicą swojego auta. Zaniepokojeni pracownicy wyszli sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej. Gdy podeszli bliżej, wyczuli od niego alkohol. O wszystkim powiadomili policjantów z częstochowskiej drogówki. Badanie trzeźwości wykazało, że 23-latek miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Jak przypominają policjanci pijany kierowca to realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi dziękują świadkom za szybką reakcję. Jak podkreślają to właśnie taka postawa wpisuje się w hasło kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”. Dlatego reagujmy kiedy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby nie dopuścić do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content