play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Piknikowe spotkania z teatrem w Bytomiu. Już w najbliższą sobotę

today1 września 2020

Background

Piknikowe spotkania z teatrem w Bytomiu. Już w najbliższą sobotę w ogrodzie przedszkola 'TIKA’ odbędzie się spektakl teatralny. Wydarzenie adresowane dla całych rodzin to przedsięwzięcie w ramach cyklu 'TU Teatr’, którego celem jest prezentacja przedstawień w nieoczywistych miejscach.  Spektakl odbędzie się w sobotę o 11.00. Z powodu obostrzeń pandemicznych obowiązują zapisy. Żeby dostać bezpłatną wejściówkę na przedstawienie wystarczy wypełnić formularz na stronie https://tiny.pl/71wr5 –

Piknikowe spotkania z teatrem w Bytomiu. Tu Teatr Bytom Piknik to już czwarta odsłona tego cyklu w Bytomiu, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Inqubator Teatralny. W ramach działania odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia.

Tegoroczna odsłona Tu Teatru to pokaz dwóch spektakli w dwóch dzielnicach miasta. Spektakle prezentowane podczas Tu Teatr Bytom Piknik zostały wybrane w drodze ogólnopolskiego konkursu, wyboru zwycięskich spektakli dokonało jury społeczne.

Pierwszy spektakl zostanie zaprezentowany 5 września o godzinie 11:00 w ogrodzie Niepublicznego Przedszkola Tika (ul. Teofila Lenartowicza 1). “TO JEST TERAZ! Całociało” to wynik pracy trzech artystek: Pauliny Giwer- Kowalewskiej, Anieli Kokoszy i Agnieszki Dubilewicz.

Działanie będzie spektaklem, ale przede wszystkim spotkaniem: swobodnym, otwartym, włączającym Tych, którzy akurat mają na to ochotę, gotowym na sugestie widzów, wrażliwym na potrzeby, Naszym i Waszym jednocześnie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: https://tiny.pl/71wr5 – ze względów sanitarno – epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Kolejny pokaz odbędzie się 19 września o godzinie 16:00 i swój spektakl “KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” zaprezentuje Wędrowny Teatr Lalek „Małe Mi”.

Spektakl przedstawia pięć niezwykłych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda opowieść zilustrowana urzekającą scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej. Artystki zadają uniwersalne pytania i odpowiadają na nie w jasny, mądry, zabawny i magiczny sposób. Postacią łączącą wszystkie opowieści jest Luna, Sahar, Moon, Czandryma…tak, tak- to Księżyc.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content