play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Piłkarze Górnika Zabrze już po badaniach. Ruszyły przygotowania do wznowienia rozgrywek

today4 maja 2020

Background

Dzisiaj rano zawodnicy, trenerzy oraz pracownicy wpisani na listę izolacyjną Górnika Zabrze przeszli testy na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Dzisiejsze testy poprzedzone zostały 14-dniową izolacją. Wszystkie osoby ze wspomnianej listy codzienne raportują swój stan zdrowia, korzystając ze specjalnej ankiety – identycznej, dla wszystkich klubów Ekstraklasy.

Testowani zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, tak by w odpowiednich odstępach czasowych w sposób bezpieczny i minimalizując kontakt z innymi poddać się badaniom. Te przeprowadzone zostały sprawnie, a ich wyniki Klub pozna w ciągu 24 godzin.

Kolejnym etapem – oczywiście już po otrzymaniu wyników – będzie powrót do treningów. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na boisku piłkarskim do 9 maja będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób. W kolejnym etapie ilość wzrośnie do 25 osób.

Wznowienie rozgrywek zaplanowano pod koniec maja. Spotkania będę rozgrywane bez udziału publiczności do odwołania ograniczeń wprowadzonych przez administrację państwową. Do obsługi meczowej zostanie wskazana niezbędna minimalna grupa osób. Ekstraklasa przygotowuje procedure określającą szczegóły organizacyjne, które będą wytycznymi dla klubów i partnerów mediowych rozgrywek.

Foto i źródło: www.gornikzabrze.pl

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content