play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Piłkarze Ruchu Chorzów spotkają się z prezydentem

today9 lipca 2021

Background

Miasto Chorzów obejmie nowy pakiet akcji Ruchu Chorzów. Za kwotę 1 900 000 złotych Urząd Miasta wykupi udziały w spółce. Z tej okazji piłkarze, pracownicy i zarząd klubu odwiedzą dziś w Urzędzie Miasta Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotalę.

– Widzimy, że między innymi dzięki naszemu wsparciu Ruch powoli się odradza, jest układany organizacyjnie i sportowo. Ostatnio napędzony współpracą z Urzędem Miasta awansował do II ligi. To dlatego zdecydowaliśmy się po raz kolejny wesprzeć Ruch. Klub jest dla nas ważny. 300 tysięcy złotych z tej kwoty, to obiecana nagroda za awans do wyższej klasy rozgrywkowej – tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

– Miasto Chorzów jest naszym strategicznym partnerem. Bez jego zaangażowania trudno byłoby odbudowywać klub. Pieniądze, jakie Ruch otrzyma w zamian za objęcie pakietu akcji, będą bardzo ważną częścią naszego budżetu w nowym sezonie, dlatego jesteśmy wdzięczni władzom Miasta i chorzowianom za wsparcie. Mam nadzieję, że na boiskach II ligi „Niebiescy” będą dostarczać nam wszystkim równie wielu powodów do radości – mówi Seweryn Siemianowski, Prezes Ruchu Chorzów.

Spotkanie Prezydenta Miasta z piłkarzami odbędzie się dziś po południu. Po rejestracji nowego pakietu akcji w KRS, Miasto Chorzów będzie w posiadaniu 28,42% akcji Spółki i stanie się jej największym udziałowcem.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content