play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Pilne! Sanepid apeluje do klientów rudzkiego Aquadromu

today18 sierpnia 2020

Background

Pilne! Sanepid apeluje do klientów rudzkiego Aquadromu – jeśli przebywałeś na terenie obiektu w dniu 5 sierpnia, w godzinach 9.00-11.00, ogranicz kontakty społeczno-zawodowe. Wszystko za sprawą klienta aquaparku, który w późniejszym terminie uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa.

Na stronie rudzkiego sanepidu opublikowano informację w tej sprawie:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej informuje, iż w dniu 05.08.2020r. w obiekcie AQUADROM Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej przy ul. Kłodnickiej 95A przebywała osoba, która w późniejszym terminie uzyskała wynik (+) w kierunku SARS-CoV-2. W związku z powyższym tutejszy Organ zwraca się do osób przebywających w AQUADROM Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej przy ul. Kłodnickiej 95A w dniu 05.08.2020r. w godz.  9:00 – 11.00 o ograniczenie kontaktów społeczno – zawodowych do minimum i samoobserwacji. W razie niepokojących symptomów zdrowotnych (objawy chorobowe związane z zakażeniem COVID – 19) należy powiadomić najbliższą Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w miejscu zamieszkania.

 

Oświadczenie Aquadromu: 

Rzeczywiście kilka dni temu dostaliśmy informację z rudzkiego sanepidu o tym, że 5 sierpnia przebywał u nas klient, u którego – jak się  okazało  – w późniejszym terminie wyszedł dodatni wynik testu na koronawirusa. Nie mamy pewności czy w chwili przebywania w naszym parku ów klient był już zarażony oraz czy przebywał w hali basenowej czy też na terenie siłowni, która mieści się w tym samym budynku. Sanepid zalecił więc byśmy prowadzili obserwację odnośnie tego czy u któregokolwiek z naszych pracowników nie wystąpią objawy zakażenia. Od 5 sierpnia mijają dwa tygodnie. Na szczęście nie zaobserwowaliśmy niczego niepokojącego. Zapewne ma to związek z dużym naciskiem, jaki kładziemy na bezpieczeństwo w naszym obiekcie w czasie epidemii od momentu jego ponownego otwarcia. 

Rudzki Aquadrom został ponownie otwarty po trzymiesięcznej przerwie 11 czerwca, jako jeden z pierwszych tego typu obiektów w kraju. Zanim otworzyliśmy  podwoje parku dla klientów, wdrożyliśmy szereg nowych zasad funkcjonowania obiektu, zgodnych z nowymi wytycznymi i reżimem sanitarnym dla basenów i saun w czasie epidemii

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Gości przede wszystkim wprowadziliśmy wymagany limit wejść wynoszący połowę dopuszczalnego obłożenia w jednym czasie. To nie zmieniło się u nas nawet wtedy, gdy niedawno poluzowano obostrzenia i można byłoby zwiększyć liczbę gości przebywających u nas jednocześnie. My pozostaliśmy jednak przy tym bardziej restrykcyjnym limicie.

Ponadto na terenie całego parku zostało zamontowanych ponad 60 dozowników z płynem dezynfekcyjnym, na blatach recepcyjnych i ladach w części gastronomicznej pojawiły się przezroczyste osłony, w całym obiekcie wprowadzono nowe znaki graficzne oraz komunikaty audiowizualne informujące o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim o zachowywaniu dystansu, zakrywaniu nosa i ust czy nie dotykaniu okolic twarzy. Pracownicy parku zostali wyposażeni w środki ochrony, takie jak maseczki, przyłbice i jednorazowe rękawiczki. Przeszli także szkolenia w zakresie pracy w nowych warunkach reżimu sanitarnego i zostali zobligowani do ich stosowania.

Klienci przed wejściem na teren aquaparku muszą zapoznać się z instrukcją  funkcjonowania obiektu w czasie pandemii. Instrukcja informuje Gości także o regularnie prowadzonej przez personel sprzątający dezynfekcji szafek oraz pasków na rękę po każdym użytkowniku, a także wszystkich powierzchni wspólnych, takich jak: podłogi, klamki, drzwi, uchwyty,  półki, ławki czy leżaki. Każdy klient przed zakupem biletu zostaje poddany pomiarowi temperatury.

Nasze starania o zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie docenił niedawno Sanepid. W ubiegłym tygodniu Aquadrom przeszedł kontrolę. Kontrolerzy uznali, że obiekt jest bardzo dobrze przygotowany do  bezpiecznej obsługi klientów. A warto dodać, że w przeprowadzonej kontroli uczestniczyli nie tylko pracownicy służb sanitarnych z Rudy Śląskiej, ale także z innych jednostek tego typu w Polsce. Niezwykle cieszy nas ta ocena. Chcemy jednak zaapelować do Klientów o zakładanie masek. Niestety wciąż zdarzają się osoby nieprzekonane do tej formy ochrony, które nie chcą się stosować do wymogu zakrywania ust i nosa, a przecież to przepisy mające służyć poprawie bezpieczeństwa nas wszystkich.

 

źródło: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content