play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Piraci drogowi na Śląsku z rekordowym wynikiem!

today9 maja 2020

Background

Piraci drogowi na Śląsku z rekordowym wynikiem! Kwiecień był miesiącem, w którym policjanci śląskiej drogówki odnotowali największą liczbę przekroczeń dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W 455 przypadkach kierowcy przekroczyli tę prędkość o 50 km/h. Mniejszy ruch na głównych, jak i tych mniej uczęszczanych trasach, a co za tym idzie więcej przestrzeni na drogach zachęcają niektórych kierowców do szybszej jazdy. Niestety, ponad dwukrotnie pobity został dotychczasowy 'niechlubny rekord”, kiedy to w październiku ubiegłego roku doszło do 217 tego typu przekroczeń.

Starcie rozpędzonego do 100 km/h pojazdu w mieście z pieszym czy rowerzystą nie daje żadnych szans na przeżycie tym ostatnim. Zważywszy na fakt, że nieodpowiedzialne zachowanie jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń na drogach, policjanci ponownie apelują o rozwagę. Nawet najwyższa kara dla pirata drogowego nie jest w stanie przywrócić życia ofierze wypadku.

Oprócz policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo przemieszczając się śląskimi drogami oznakowanymi radiowozami, funkcjonuje także specjalna grupa SPEED. Stróże prawa wchodzący w jej skład poruszają się nieoznakowanymi radiowozami po to, by z jeszcze większą skutecznością poskromić zapędy drogowych piratów. Przypominamy, że spotkanie z mundurowymi może się skończyć dużo dotkliwszymi konsekwencjami niż mandat. Zatem ponownie apelujemy o zachowanie rozsądku za kierownicą i uświadomienie sobie, że wsiadając do samochodu jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

źródło: slaska.policja.gov.pl

for.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content