play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

PIT-y przechodzą do historii. Przygotuje je za nas Urząd Skarbowy!

today8 stycznia 2019

Background

Koniec ze żmudnym wypełnianiem PIT-ów i staniem w kolejkach w urzędzie skarbowym. W tym roku czeka nas rewolucja w składaniu zeznań podatkowych. Wszystko zrobi za nas urząd. Ministerstwo Finansów uruchomiło nową usługę Twój e-PIT.

Dzięki niej to Krajowa Administracja Skarbowa wypełni w naszym imieniu zeznanie PIT-37 oraz PIT-38 dotyczące zbycia np. papierów wartościowych. Z przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową PIT będzie można się zapoznać w serwisie podatki.gov.pl, a następnie, zweryfikować i zaakceptować bez zmian, poprawić (np. dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego), lub uzupełnić o dane, których nie posiada urząd skarbowy (np. ulgi i odliczenia) – mówi nam Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

  • cover play_arrow

    PIT-y przechodzą do historii. Przygotuje je za nas Urząd Skarbowy! Marcin Hirnyk

Zapoznać się z przygotowanym zeznaniem będzie można od 15 lutego wchodząc na stronę www.podatki.gov.pl i logując się do usługi Twój e-PIT podając swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2018) albo używając profilu zaufanego – dodaje Kasprzak.

  • cover play_arrow

    PIT-y przechodzą do historii. Przygotuje je za nas Urząd Skarbowy! Marcin Hirnyk

Twój e-PIT będzie można również odrzucić i rozliczyć się samodzielnie korzystając ze strony www.e-deklaracje.gov.pl lub w sposób tradycyjny wypełniając odpowiedni formularz.

Jeżeli podatnik nie wykona żadnego ruchu, ani też nie rozliczy się sam, przygotowane zeznanie z dniem 30 kwietnia 2019 r. uznane zostanie za zaakceptowane i przyjęte przez urząd skarbowy.

Usługa ta będzie dostępna od 15 lutego do 30 kwietnia 2019 r.

Foto i źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content