play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

„Plac na Glanc” w międzynarodowym wydaniu. Młodzi projektanci zmienią cztery katowickie podwórka

today3 lutego 2020

Background

Wyjątkowy przebieg będzie miała tegoroczna edycja program, który w minionych latach znany był pod nazwą „Plac na Glanz”. Po pierwsze rewitalizacja obejmie nie jedno, a aż cztery katowickie podwórka. Zmiany dla nich zaproponują młodzi projektanci z różnych stron świata. Latem przyjadą na Śląsk…

  • cover play_arrow

    „Plac na Glanc” w międzynarodowym wydaniu. Młodzi projektanci zmienią cztery katowickie podwórka Adam Grabałowski

Jak mówi Łukasz Kałębasiak z katowickiej instytucji „Miasto Ogrodów”, chętni do udziału w programie mogą się zgłaszać jeszcze do połowy lutego. Jeden z warunków do gotowość do współpracy lokatorów danej nieruchomości z projektantami, którzy zaproponują im zmiany, a znajdą się też pieniądze na ich wprowadzenie. Program realizowany będzie w lipcu i sierpniu.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że Katowice staną się miejscem, gdzie rozegra się MEDS, czyli Meeting of Design Students (Spotkanie Studentów Projektowania). MEDS to międzynarodowa inicjatywa studencka, mająca na celu promocję designu, projektowania, architektury i kultury. Co roku w jednym wybranym regionie świata organizowane są międzynarodowe warsztaty, w których bierze udział nawet 200 młodych projektantów z 40 krajów. Katowice wygrały konkurencję m.in. z Hiszpanią i Maltą.

„Miasto Ogrodów” wspiera Fundację MEDS i ogłasza nabór dla mieszkańców Katowic, którzy chcieliby wraz z młodymi projektantami z całego świata wprowadzić zmiany na swoje podwórka. Projektanci „wezmą na warsztat” aż 4 katowickie podwórka i we współpracy z lokatorami wprowadzą tam udoskonalenia. Organizatorzy pokrywają koszty warsztatów i interwencji na podwórkach.

źródło/foto: Miasto Ogrodów

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content