play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Planetarium Śląskie będzie otwarte w czerwcu

today12 maja 2022

Background

Planetarium Śląskie – Śląski Park Nauki zostanie już niebawem otwarte dla zwiedzających. Szykuje się duże wydarzenie kulturalne z koncertami.

Seanse, koncerty, wieża widokowa, symulatory lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych – to i jeszcze więcej będzie dostępne dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Planetarium Śląskie, które w przyszłym miesiącu zostanie otwarte dla zwiedzających. Co zaplanowano w ramach oficjalnego otwarcia?

Planetarium Śląskie będzie otwarte w czerwcu

W weekend 11–12 czerwca 2022 roku po przebudowie i kapitalnym remoncie otwarte zostanie największe w Polsce planetarium z ultranowoczesnym, hybrydowym systemem projektorów, rzucającym obraz w technologii ponad 8K, ale to nie wszystko! Na wydarzenie zaprasza marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski:

Oficjalne otwarcie po remoncie – kiedy pierwszy seans?

Seanse, koncerty przed budynkiem Planetarium, wieża widokowa, symulatory lotów kosmicznych, kabina wstrząsów sejsmicznych to tylko niektóre atrakcje, które czekają na tych, którzy odwiedzą to wyjątkowe miejsce w dniach 11-12 czerwca. Planetarium – Śląski Park Nauki to jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Pierwszy seans dla publiczności odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00.

Seanse w dzień i w nocy

W weekend otwarcia (11–12 czerwca 2022) seanse będą odbywać się w dzień i w nocy. Dokładny harmonogram seansów opublikowany będzie, wraz ze sprzedażą biletów, na stronie www.planetarium.edu.pl już 6 czerwca!

Koncerty 11 czerwca

 11 czerwca 2022 na scenie wystąpią Dawid Kwiatkowski i Król. Odbędzie się także koncert muzyki filmowej w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. O 21.30 odbędzie się z kolei Drone Show z wykorzystaniem 50 dronów. Szczegóły w mediach społecznościowych Planetarium Śląskiego. Na koncerty 11 czerwca na scenie przed budynkiem Planetarium Śląskiego wstęp wolny.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content