play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Rozrywka

Katowice: Planszówki opanują Spodek!

today25 sierpnia 2021

Background

Planszówki opanują Spodek! Wydawcy z całego kraju, nowości, turnieje, promocje, wyprzedaże i ponad 600 gier w wypożyczalni – to wszystko czeka na uczestników tegorocznej edycji Planszówek w Spodku. Największego na południu Polski festiwalu gier planszowych.

Tegoroczne wydarzenie po raz pierwszy zajmie cały Spodek – zarówno płytę, gdzie zlokalizowany będzie games room, jak i antresolę, która będzie olbrzymią strefą wystawców.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy szukają ciekawej rozrywki i atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Wydarzenie skierowane jest zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

 

 

Wystawcy z całej Polski

Swój udział w festiwalu zapowiedziało 40 wystawców, w tym wydawnictwa gier planszowych, karcianych, rodzinnych, fabularnych, paragrafowych, a także sklepy z grami i akcesoriami do gier.

Nowości i zapowiedzi wydawnicze

Wydawcy gier będą prezentować na swoich stoiskach tegoroczne premiery, zarówno te już dostępne w sprzedaży, jak i te dopiero nadchodzące. Niektórzy przywiozą prototypy gier, nad którymi dopiero pracują.

Promocje i wyprzedaże

Oprócz prezentacji gier, wydawcy przygotowują promocyjne ceny, a nawet wyprzedaże wybranych tytułów ze swojej oferty. Ze Spodka tego dnia nie da się wyjść z pustymi rękami.

Bogato zaopatrzona gralnia

Na płycie Spodka będą rozstawione stoły dla graczy oraz wypożyczalnia gier, w której znajdziecie ponad 600 gier ze zbiorów katowickiej kawiarni Ludiversum. Początkujący gracze mogą liczyć na pomoc animatorów w zielonych koszulkach.

Sesje RPG

Na miłośników gier fabularnych każdego dnia będzie czekać po kilkanaście sesji RPG do wyboru.

Turnieje

Dla lubiących rywalizację przygotowano aż 6 turniejów, w tym Mistrzostwa Polski Południowej w Rummikub. Pozostałe tytuły, w których będzie można się zmierzyć to: Hearthstone, Hero Realms, Magic: the Gathering (formaty papuer i limited), Ostium.

Strefa gier rodzinnych

Dla rodzin z dziećmi przygotowano odrębną salę, w której będzie można pograć w prostsze tytuły – dziecięce, rodzinne, dla początkujących.

 

 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE:

DATA FESTIWALU: 4-5 września 2021

GODZINY FESTIWALU:

Sobota 10.00-20.00

Niedziela 11.00-19.00

MIEJSCE: Spodek, al. Korfantego 35, Katowice

Dzieci do 6 lat: wstęp bezpłatny

Więcej informacji można znaleźć na profilu organizatora: http://www.facebook.com/ludiversum/

na Facebookowym wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/548858426475508/

oraz na stronie internetowej: http://www.planszowkiwspodku.pl

Radio Piekary patronuje wydarzeniu

 

Fot: Ludiversum

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content