play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Platformy do nauczania zdalnego działają poprawnie?

today17 kwietnia 2020

Background

Platformy do nauczania zdalnego działają poprawnie – tak twierdzą nauczyciele. Epidemia koronawirusa postawiła polskie szkoły przed trudnym zadaniem edukacji online. Od kilku tygodni uczniowie uczą się w domu – korzystają z video konferencji i specjalnych platform edukacyjnych. 

Platformy do uczenia zdalnego zostaną z nami na dłużej. Nauczyciele dobrze oceniają programy komputerowe i internetowe, które teraz wykorzystują do nauki zdalnej. Jak w końcu epidemia minie, będziemy mogli z nich korzystać na przykład, gdy uczeń będzie chory, zaznacza dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Katowicach, Witold Terlecki.

Platforma, czy w ogóle praca zdalna niesie za sobą ogromne możliwości. Proszę sobie teraz wyobrazić sytuację, że młody człowiek na przykład jest chory i jest w domu – nie widzimy żadnego problemu, żeby mógł skorzystać z zajęć, które są prowadzone przez nauczyciela. Może on natychmiast dostać ćwiczenia, zadania, czy inne choćby prace do wykonania w domu – dodaje Terlecki. 

Takie platformy internetowe będą mogły być też wykorzystane przy pracy z bardziej zdolnymi uczniami, na przykład przygotowującymi się do olimpiad. Dyrektor Terlecki jednak nie widzi możliwości wykorzystania ich podczas matur. Te powinny już odbyć się w szkołach. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content