play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Plejada GWIAZD w nowym filmie śląskiego reżysera!

today13 sierpnia 2020

Background

Premiera „Doliny Bogów” już niebawem! Nowy film Lecha Majewskiego z Johnem Malkovichem będzie miał swoją śląską premierę 18 sierpnia. W międzynarodowej obsadzie znaleźli się nie tylko John Malkovich („Niebezpieczne związki”), ale także Bérénice Marlohe („Skyfall”), Josh Hartnett („Helikopter w ogniu”), John Rhys-Davies (trylogia „Władca pierścieni”) i Keir Dullea („2001: Odyseja kosmiczna”). Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w Valley of the Gods w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara- Jana A.P. Kaczmarka. Zdjęcia do filmu powstawały także w studiach CeTA we Wrocławiu oraz na Górnym Śląsku. Na ekranie zobaczymy gmach Sądu Okręgowego przy ulicy Francuskiej w Katowicach, budynek Muzeum Śląskiego, zamek w Pszczynie oraz wnętrza sosnowieckiego Pałacu Dietla.

Premiera „Doliny Bogów” już niebawem. Uroczysta śląska premiera filmu „Dolina Bogów” odbędzie się 18 sierpnia w dwóch katowickich kinach Instytucji Filmowej Silesia Film. O 18:30 film pokazany zostanie w Kinoteatrze Rialto, gdzie przed seansem z widzami spotka się sam reżyser. Godzinę później, o 19:30, odbędzie się pokaz w Kinie Kosmos, którego zwieńczeniem będzie spotkanie i rozmowa z Lechem Majewskim. Wszystkich miłośników twórczości reżysera Silesia Film zaprasza również na dodatkowy pokaz specjalny „Doliny Bogów” i spotkanie z Lechem Majewskim 27 sierpnia o 18:30 w Kinie Kosmos.

Urodzony w Katowicach, tworzący w Polsce i za granicą wybitny reżyser filmowy i teatralny, twórca videoartów, scenarzysta, poeta, prozaik i malarz. Lech Majewski – reżyser takich uznanych i wielokrotnie nagradzanych dzieł jak „Wojaczek”, „Angelus” czy „Młyn i krzyż” – powraca z kolejną produkcją. Za reżyserię „Doliny Bogów” Lech Majewski otrzymał Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. Film prezentowany był także w Konkursie Głównym podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz znalazł się w Konkursie Międzynarodowym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy.  Film został wsparty ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego prowadzonego przez Instytucję Filmową Silesia Film, która jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego. Ogólnopolskim Patronem Filmu jest Miasto Katowice.

fot. materiały prasowe galapagos films

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content