play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Po feriach do szkół. Wracają uczniowie najmłodszych klas

today12 stycznia 2021

Background

Ostatni tydzień trwającej od 9 listopada przerwy od szkoły. Tej stacjonarnej. Po feriach – czyli w najbliższy poniedziałek – dzieci z klas jeden – trzy szkoły odstawowej wrócą do sal lekcyjnych.

Powrót po bardzo długiej przerwie. W przyszłym tygodniu w poniedziałek, szkoły ponownie zostaną otwarte. Rząd podjął decyzję dotyczącą powrotu uczniów do szkół.

Wracają najmłodsi

Uczniowie klas I-III wracają do szkół, starsi pozostają przy komputerach i mają lekcje zdalnie. Minister Edukacji Przemysław Czarnek ogłaszając decyzję podkreślił, że najmłodszym uczniom ich nauczycielom i rodzicom zdalne nauczanie przychodzi najtrudniej. – Nauczanie w klasach jeden- trzy przyniesie więcej efektów jeśli będzie się odbywać w trybie stacjonarnym. Odbyliśmy szereg konsultacji, w tym z Radą do Spraw Bezpieczeństwa w szkołach. W jej skład wchodzą dyrektorzy, kuratorzy oświaty ale także eksperci, epidemiolodzy, wirusolodzy -.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek dodał – Decyzja bardzo ważna, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nauczanie zdalne w tych najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla samych uczniów, dla nauczycieli, ale i dla rodziców – .

Trwają testy

By dzieci bezpiecznie wróciły do szkół, trzeba teraz przetestować nauczycieli. Sprawdzanie pedagogów i pracowników szkól pod kątem zakażenia koronawirusem rozpoczęło się wczoraj. Potrwa do piątku. Do przetestowania jest 165 tysięcy osób.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content